Historie Bulls: 1993

25. července 2013 v 9:18 | Adam Křepinský |  Historie Bulls
Chicago Bulls bylo připraveno jít tak daleko, jak je Michael Jordan dovede. Před začátkem tréninkové kempu ovšem Jordan zaskočil celý sportovní svět. Rozhodl se ukončit kariéru ve 30 letech. Během své devítileté kariéry vyhrál nespočet ocenění a trofejí. Byl nováčkem roku sezóny 1984-85, poté sedmkrát v řadě vyhrál cenu pro nejlepšího střelce, třikrát v řadě vyhrál cenu MVP a MVP finále, získal cenu Defensive Player of the Year, dvakrát vyhrál NBA Slam-Dunk contest. Startoval také v týmu All-Star ve všech devíti letech, které v NBA strávil. A co je nejdůležitější, vlastnil tři mistrovské prsteny.

Basketbaloví fanoušci po celém světě stále budou tvrdit, že Jordan jednoduše přepisoval historii každý den. Šokoval basketbalový svět se svými leteckými dunky a vybudoval si odkaz po boku takových hvězd jako Connie Hawks nebo Julius Erving.

Přinesl do basketbalu mnoho nového, fanoušky dokázal uchvátit každým svým pohybem. Vyvinul se ve smrtícího tříbodového střelce a nikdy nebyl přesnější než v zápasech, kdy jde opravdu o všechno. Jordan byl vítěz.

Netřeba říkat, že jeho odchod měl na hru obrovský dopad. Jordan byl obklopen devíti skvělými hráči jako Scottie Pippen, Horace Grant, B. J. Armstrong. Pro všechny se ale nabízela po sezóně 1992-93 pouze jedna otázka. Dokáže Chicago Bulls zaplnit díru po odchodu nejlepšího hráče v historii tohoto sportu?