Historie Bulls: Sezóna 1994-95

25. července 2013 v 9:56 | Adam Křepinský |  Historie Bulls
Sezóna 1994-95 se otevřela v nové aréně Chicaga Bulls, United Center. Slavnostní otevření bylo také vzpomínkou na Michaela Jordana. Tým se pohyboval často na hranici vyrovnané bilance. Scottie Pippen byl pravděpodobně jedním z nejlepších hráčů v NBA, jelikož vedl v ziscích míčů a neztratil se ani v dalších statistikách. Pippen startoval v All-Star zápase a byl také zvolen do NBA First Team. Toni Kukoc odehrál v 25 zápasů v základní pětce a průměrně si připsal 15.7 bodů, 5.4 doskoků a 4.6 asistencí na zápas Hodněkrát se ukázalo, že souhra Kukoc-Pippen by mohla fungovat velmi dobře.

Přesto bylo ke konci roku Chicago ještě silnější. Jordan, který se příliš s úspěchem v MLB nesetkal, přiznal, že mu chybí basketbal. 18. března vystoupil před média a oznámil, že je zpět. Rozhodně se jednalo o největší návrat v dějinách NBA.

Jordan ale nebyl tím stejným hráčem, který v roce 1993 NBA opustil. Stále patřil mezi ty lepší hráče a z Bulls udělal silnější tým. V 17 zápasech měl průměrně 26.9 bodů, 6.9 doskoků a 5.3 asistencí na zápas. Jeho 55 bodů 29. března proti New Yorku Knicks ukázalo, že je stále magickým hráčem.

Chicago zakončil sezónu s bilancí 47-35. V prvním kole playoff Bulls prazili Charlotte Hornets. I přes návrat Jordana se projevila slabina Chicaga a tou byla ztráta Horace Granta, který se připojil k Orlandu Magic. V semifinále konference to byl právě on a jeho Orlando, které v šesti vyřadilo Bulls. Jordan měl v playoff průměrně 31.5 bodů na zápas.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama