Historie Bulls: Sezóna 2001-02

29. července 2013 v 19:57 | Denyy5 |  Historie Bulls
V sezóně 2001-02 se směr Bulls výrazně změnil. Zatímco se Elton Brand, který byl považován za základní kámen při přestavbě týmu neosvědčil, objevil se ke konci sezóny na soupisce pár 18ti letých fenoménů a hráč All-Star kalibru. Výsledkem byl obnovený optimismus a naděje obklopující týmovou budoucnost v čele s Tysonem Chandlerem, Eddy Currym a Jalen Rosem.

Vše to začalo Draftem 2001, kdy si Bulls v prvním kole vybrali z celkového 4. místa Eddy Curryho z Thornwood High School. O několik minut později vyměnilo Chicago s L.A. Clippers Eltona Branda za Tysona Chandlera a Briana Skinnera. V druhém kole Chicago získalo Trentona Hassella z Austin Peay.

S přidáním volného hráče Eddieho Robinsona, byl nově sestavený a hlavně mladý tým Bulls připraven na novou sezónu. Význam NBA zkušeností se opět projevil, když Bulls skončili s bilancí 21-61. Začátek sezóny nebyl pro Chicago vůbec příjemný. Bulls nastavili nový týmový rekord v nejhorší porážce, když 8. listopadu prohráli s Minnesotou Timberwolves o 53 bodů. Hlavní trenér Tim Floyd, který se během čtyř sezón zasloužil o celkovou bilanci 49-190, na Štědrý den rezignoval. Prozatimním trenérem byl jmenován Bill Berry, moc dlouho však na funkci nefiguroval, protože ho 28. prosince vystřídal Bill Cartwright. Tým dále pokračoval s osmnácti zápasovou šňůrou porážek.

Všichni si byli vědomi toho, že v týmu potřebují nastat velké změny, proto se 19. února uskutečnila výměna mezi Bulls a Pacers. Brad Miller, Ron Artest, Ron Mercer a Kevin Ollie za Jalena Rose, Travise Besta a Normana Richardsona.

"Cítíme, že je Jalen vynikající a všestranný hráč. Je schopný zahrát na třech pozicích v obraně i v útoku. Jeho přihrávky jsou výborné a je také skvělý střelec. Jeho nesobeckost, vůdčí schopnosti a všestrannost jsou velkými plusy," vysvětlil Jerry Krause.

Bulls se po 2 letech podařilo vyhrát 3 zápasy po sobě. Jamal Crawford, který si přetrh vaz v koleni, se vrátil na soupisku 3. března. Zmeškal však 58 zápasů. Chicago Bulls a Bill Cartwright se 11. března dohodli na prodloužení smlouvy na dobu tří let. Další zajímavostí sezóny byla účast Marcuse Fizera v Schick Rookie Challenge a jmenování Trentona Hassella NBA Rookie za měsíc únor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama