Review: Memphis Grizzlies 67 - 81 Chicago Bulls

14. července 2013 v 18:10 | Adam Křepinský |  NBA Summer League
Chicago Bulls vstoupilo úvodním zápasem do NBA Summer League proti Memphisu Grizzlies. Velmi povedený zápas odehrál point guard Marquis Teague, který patří mezi hráče, kteří s velkou pravděpodobností budou oblékat dres Bulls i během regulérní sezóny.

Bude Marquis Teague podobnou hvězdou jako minulý rok Jimmy Butler?

,,Minulý ročník NBA Summer League jsem nebyl ve formě. Měl jsem potřebný talent, ale nebyl jsem ve formě. Byl jsem unavený. Letos jsem ve skvělé kondici a formě," připustil Teague, který se podílel na výhře 81-67 nad Memphisem Grizzlies a byl hlavní hvězdou večera společně s Andrew Goudelockem.

Teague se ukázal s velkým sebevědomím a rychlou hrou. Celkově měl 12 bodů, 7 asistencí a 5 doskoků za 33 minut hry. Za těchto 33 minut si připsal pouze jednu ztrátu míče. Andrew Goudelock, který hrál poslední dvě sezóny za Los Angeles Lakers, si připsal 26 bodů za 27 minut hry.

Goudelock je sice shooting guard, ale během třetí čtvrtiny hrál na pozici point guarda. Ofenzívu přesto řídil Teague, který především ve druhé čtvrtině předvedl několik parádních fint a potěšil všechny basketbalové fanoušky.

,,Je to pro mě velké léto, jelikož se snažím stále zlepšovat. Snažím se ukázat, jak usilovně pracuji v posilovně a jak pečlivě se připravuji na novou sezónu. Snažím se ukázat celou svou hru," řekl Teague.

Loni v létě se Teague příliš neprosadil, jelikož během NBA Summer League zářil především Jimmy Butler, který se posléze dostal do týmu a díky zranění Denga se dostal i do úvodní pětky. Butler ve svém prvním představení v NBA Summer League také nezářil a musel si počkat až na druhý rok. Podobně to zatím vypadá s Teaguem, který se v prvním zápase ukázal skvěle.

Letošní výběr v draftu, Tony Snell, trefil svou první trojku v zápase. Celkově si připsal 7 bodů. Zápas pro něj začal dobře, ale postupem času se jeho výkon zhoršil. Zdál se nejistý, což je pochopitelné, v jeho prvním zápase mezi profesionály. Erik Murphy měl za 19 minut hry 6 bodů, ale také 10 faulů a žádný doskok, přestože nastoupil v úvodní pětce společně s Teaguem, Goudelockem, Snellem a Thomasem. Deon Thompson byl jediným hráčem z lavičky, který se na hřiště dostal na více než 7 minut.

Bulls doufají, že do svého týmu přidají dalšího hráče pod koš. Goudelock si dokázal vypracovat střelecké příležitosti a sehrál se skvěle s Thomasem, který měl 10 doskoků a 2 bloky.

Přesto hlavní hvězdou večera byl Teague, který má opravdu velkou šanci být v týmu Bulls i pro regulérní sezónu. Teague si toho byl vědom a jeho výkon tím vyrostl. Byl agresivní a dokázal soupeře přehrát rychlým driblingem.

Samozřejmě se jedná pouze o NBA Summer League, takže soupeři nejsou na takové úrovni jako NBA týmy během sezóny. Teague tvrdí, že hodně pracoval na své střele z dálky, to ale během prvního zápasu příliš neukázal. Jeho výkon byl speciální především v jeho rychlosti, kterou překonával soupeře.

,,Chci být agresivní, vyhrát souboje, připravit pozici pro sebe nebo mé spoluhráče. Chci hrát skvěle v obraně a hlavně chci hrát tvrdě. Přesto se stále musím v mnoha aspektech zlepšovat, prioritou je tříbodová střela," řekl Teague.

,,Mohu se dostat pod koš. Střílet koše z větší dálky je rozdíl. Prodriblovat se pod koš, to mi příliš problém nedělá. Snažím se zlepšit ostatní části mé hry, abych byl úspěšný. Chci splnit všechno, co po mě kouč Thibs žádá," přiznal Teague.

Teague musí také pracovat na silnějším zakončení. Soupeře přejít dokázal, ale jeho zakončení postrádalo onu sílu, proto byly některé jeho střely zblokovány. Teague má teprve 20 let, ale v sedmém zápase proti Brooklynu Nets v playoff díky zraněním odehrál 15 minut, během kterých si připsal 4 body, 3 asistence a také blok.

,,Bylo to vzrušující. Dostal jsem šanci hrát v takovém zápase a šlo to dobře. Byla to legrace," řekl s úsměvem Teague.

Sezóna to ale pro Marquise povedená nebyla. V 48 zápasech odehrál celkově 392 minut a připsal si průměrně 2.1 bodů a 1.3 asistencí na zápas. Během nejlepšího zápasu si připsal 11 bodů a 4 asistence. Byla na něm vidět nejistota a snaha neudělat chybu. Bohužel díky tomu se často rozhlížel kolem sebe a ztrácel mnoho času. Nutné je dodat, že Butler na tom byl před dvěma roky podobně.

,,Byla to těžká sezóna. Ale skoro každý nováček si tím projde. Je to součást hry. Je to úplně nová úroveň a není lehké si zvyknout. Naučil jsem se, že v této lize se může stát cokoliv. Hráči se zraní, onemocní, jsou vyloučení. V každém momentě se můžete dostat do hry. Díky tomu jsem byl vždy připraven nastoupit. Někdy člověk hraje s mnoha veterány. Nechci příliš střílet, abych neudělal mnoho chyb. Proto jsem více přemýšlel, než hrál. Jednou jsem do toho šel po hlavě a hned to bylo lepší. Nikoho nezajímalo kdy vystřelím, pokuď vystřelím úspěšně. Díky tomu jsem dokázal svou hru vylepšit. Thibs chtěl, abych hrál agresivně od začátku a byl připraven na novou sezónu," řekl Teague.

Po první čtvrtině vedli hráči Bulls 16-14. Poté se nastartoval Teague společně s Goudelockem a Bulls měli sérii 17-1 během druhé čtvrtiny. O poločasu tak vedli 38-29. Po třech čtvrtinách to bylo 63-48 a podobně dobře začala i poslední čtvrtina.

,,Je rychlý a dobře ovládá míč. Má za sebou dlouhou cestu," řekl Goudelock na adresu Teaguea.

Snell často dribloval, aby si našel výhodnou pozici. Ve hře byla vidět zkušenost Teaguea, kterou nasbíral během minulé sezóny a dokázal si se soupeři poradit podobně jako Steve Nash nebo Kirk Hinrich. Teague by si jednoduše připsal double-double, kdyby jeho spoluhráči dokázali vstřelit koš.

Teague ukázal rovněž klid, který se projevil v jeho hře. Chvíli váhal a poté trpělivě rozděloval míče spoluhráčům.

,,Stále se učím, snažím se být větší dirigent týmu. Snažím se využít všechen můj čas. Rád hraji rychle, někdy až příliš rychle. Snažím se kontrolovat a někdy také zpomalím," dodal Teague.

,,Mám rád tento tým. Jsme parta nesobeckých hráčů, kteří rádi hrají tvrdě. Myslím, že máme jeden z nejlepších týmu v celé NBA," zakončil Teague.

Teague má určitě pravdu. Především v případě, že dokáže jít ve stopách Jimmyho Butlera.