Snell a Murphy představeni fanouškům Bulls

2. července 2013 v 8:05 | adamkrepinss |  Novinky
Tony Snell stejně jako mnoho dalších draftovaných hráčů strávil čtvrteční noc společně s rodinou a přáteli sledováním draftu a čekáním na to, kdy se ozve jeho jméno. Když se s předstihem dozvěděl o tom, že si jej vybere Chicago Bulls z 20. místa v draftu, tak si tuto informaci nechal pro sebe.

,,Chtěl jsem to vidět na živo a slyšet to ještě jednou. Když řekli moje jméno, zůstal jsem beze slov," řekl Tony Snell.

Sen se stal skutečností a Snell se stane oficiálně hráčem NBA. Poté si Chicago Bulls vybralo v druhém kole Erika Murphyho, který může být rovněž přínosem. Včera byli oba hráči v Berto Center představeni generálním manažerem Garem Formanem a hlavním trenérem Tomem Thibodeauem.

,,Je to požehnání. Děkuji bohu každý den za to, že mi dá možnost oblékat dres Bulls. Sledoval jsem tento klub již od dětství. Znamená to pro mne opravdu hodně," dodal Snell.

Forman poukázal na detailní výběr při hledání hráčů během sezóny. Sledování NBA Draft Combine, záznamy zápasů, rozhovory s předchozími trenéry a také povaha hráčů, všechno rozhodovalo o výběru těchto nadějných borců. Hráči byli důkladně vybráni tak, aby vyhovovali celé organizaci Bulls.

,,Hlavní věc, která je důležitá pro mne, Toma a každého v Bulls je především charakter těchto hráčů. Oba jsou dříči, oba pocházejí z vítězného prostředí. Ptali jsme se prakticky každého trenéra, se kterým tito dva přišli do styku a všichni mluvili extrémně pozitivně," přiznal Forman.

Snell a Murphy by rovněž měli pomoci Bulls při střelbě z větší vzdálenosti.

,,Oba hráči prokázali, že umí střílet koše z dálky na vysoké úrovni. Ať už mají jakékoliv cíle, tak jich mohou díky jejich pracovní morálce dosáhnout," dodal Forman.

Forman si zároveň myslí, že Snell může někdy hrát také na pozici point guarda. Mezi hlavní priority Snella během offseason se řadí především nabraní svalové hmoty a zlepšení kondice. Snell doufá, že jeho noví spoluhráči mu v tomto budou pomáhat.

,,Doufám, že se budu učit od veteránů. Dřít jak nejvíce to jde a učit se novým věcem," řekl Snell.

Mezi Snellovy přednosti patří především jeho výška, jelikož měří 201 centimetrů. Navíc má i další dispozice, které z něj dělají výborného obránce.

,,Mám dlouhé ruce a rád toho využívám při chytání odražených míčů, doskoků a tak dále. Obdivuji Scottieho Pippena, který má podobné rozměry jako já. Snažil jsem se z jeho hry hodně vysledovat. Dnes jsem jej potkal a byl jsem beze slov. Je to Scottie Pippen, člen Síně Slávy. Bylo to fantastické. Rozhodně mi dokáže pomoct při zlepšování a dokáže mě poučit o tom, které aspekty hry musím zlepšit," dodal nadšený Snell.

Jelikož je Snell draftován v prvním kole, tak jeho nováčkovský kontrakt bude garantovaný. To se nedá říct o druhé posile Chicaga Bulls, kterou je Erik Murphy. Tento hráč si musí své místo v týmu pořádně zasloužit. Oba hráči budou během tohoto týdne trénovat v Berto Center a poté budou hrát NBA Summer League v Las Vegas.

,,Opravdu nám chyběl hráč Murphyho typu. Věříme, že jeho schopnost zlepšovat se nám dá úplně nové možnosti na hřišti," řekl Forman.

Murphy žádný speciální rozhovor s nikým z organizace Bulls neměl, přesto si je naprosto vědom toho, co se od něj očekává a kde má začít.

,,Samozřejmě musím pokračovat v tvrdé práci. Zlepšovat se defenzivně, doskakovat, zesílit. Myslím, že každý aspekt mé hry mohu zlepšit. Pokud to dokážu, tak si své místo snad zasloužím," řekl Murphy.

Jeho velkým zastáncem bude Joakim Noah, který taktéž pochází z Floridy a během draftu držel Murphymu palce.

,,Byl opravdu nadšený, stejně jako já," řekl Murphy o hovoru, který měl s Joakimem.

Murphy si bere příklad z Noahovy vášně a energie, kterou do hry přináší a sám doufá, že tyto aspekty může přenést do své hry.

,,Myslím, že je jedním z nejvíce nažhavených hráčů v NBA. Když se podíváte na jeho výkony ze školy, tak vidíte jak na sobě zapracoval. Je to rozhodně inspirace. Pokud musíte hrát proti němu, tak vás to nutí zlepšovat svou vlastní hru," řekl Murphy.

Murphyho otec Jay hrál NBA v letech 1984 až 1988 v dresu Bullets a Clippers. Když měl Erik 13 let, tak se jej otec zeptal, zda-li chce hrát basketbal. Erik řekl ano a zbytek už je známá historie.

,,Je jedním z těch, kteří mě naučili tvrdě pracovat," řekl Murphy o svém otci.

Oba hráči jsou nadšení možností oblékat dres Bulls, přesto i sám Thibodeau ví, že tento proces si vyžaduje určitý čas a prostor.

,,Chceme, aby to byli kompletní hráči. Chceme, aby zapadali do našeho týmu. Je to opravdu velká změna, přejít ze školy do NBA. První částí je především tvrdá dřina. Nejprve se musí naučit, jak se stát profesionály, poté se musí naučit náš systém a až poté se musí naučit, co to znamená hrát NBA. Je to delší proces. Přesto si myslíme, že oba hráči jsou tvrdí dříči a budou do našeho týmu zapadat," zakončil Tom Thibodeau.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama